• Kolczyki z bursztynem

  Jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych naturalnych kamieni jubilerskich jest bursztyn. Wszyscy znamy jego historię, powstawał w ciągu milionów lat w wyniku krzepnięcia i twardnienia żywicy drzew iglastych. Jego ciepła, pomarańczowa, żółta lub brązowa, w najróżniejszych odcieniach utrzymana barwa, jest absolutnie wyjątkowa i sprawia, że bursztyn idealnie prezentuje się wprawiony w srebro. Warto jednak zauważyć, że pewne odcienie równie efektownie wyglądają w oprawie złota. Bursztyn jest ceniony nie tylko ze względu na swoje wartości estetyczne, ale dodatkowo przypisuje się mu oddziaływania lecznicze. Podobno skutecznie działa na reumatyzm, astmę, czy schorzenia laryngologiczne, poza tym niweluje ponoć skutki negatywnej energii, a dodaje pogody ducha i polepsza nastrój.


  z5Srebrna biżuteria sklep oferuje kolczyki połączone z bursztynem – doskonale pasuje zarówno do codziennego stroju, pod warunkiem, że jest dostatecznie dyskretna, jak i do wyjściowej sukni. Zaś kolczyki z bursztynem, czy to wiszące, czy w formie sztyftów, będą stanowić ozdobę każdej kreacji. Są ponadto znakomitym pomysłem na prezent, na tyle elegancki i zarazem klasyczny, że przypadnie do gustu każdej kobiecie.

  Bursztyn jest kamieniem żywicznym absolutnie wyjątkowym, w zasadzie każdy pojedynczy odłamek to unikat, charakteryzujący się innym, naturalnym wzorem, niekiedy z uwięzionymi we wnętrzu pęcherzykami powietrza, roślinami czy owadami. O jego niezwykłości świadczy także ogromna rozmaitość barw, występuje bowiem w wielu kolorach: żółtym, złotym, brązowym, mlecznobiałym, zielonkawym, czerwonym, a nawet niebieskim i czarnym, choć bursztyn w dwóch ostatnich odcieniach to raczej rzadkość. Z tego właśnie względu nawet najskromniejsze kolczyki z bursztynem mogą stanowić najzupełniej wyjątkową i oryginalną ozdobę.

  Categories: biżuteria

  Tagi: ,

  Comments are currently closed.