• Kolczyki z bursztynem – ozdoba na każdą okazję

  Jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych naturalnych kamieni jubilerskich jest bursztyn. Wszyscy znamy jego historię, powstawał w ciągu milionów lat w wyniku krzepnięcia i twardnienia żywicy drzew iglastych. Piękne kolczyki z bursztynem potrafią być doskonałą ozdobą każdej kreacji.

  Piękno i właściwości bursztynu

  Ciepła, pomarańczowa, żółta lub brązowa, w najróżniejszych odcieniach utrzymana barwa bursztynu, jest absolutnie wyjątkowa i sprawia, że bursztyn idealnie prezentuje się wprawiony w srebro. Warto jednak zauważyć, że pewne odcienie równie efektownie wyglądają w oprawie złota. Bursztyn jest ceniony nie tylko ze względu na swoje wartości estetyczne, ale dodatkowo przypisuje się mu oddziaływania lecznicze. Podobno skutecznie działa na reumatyzm, astmę, czy schorzenia laryngologiczne, poza tym niweluje ponoć skutki negatywnej energii, a dodaje pogody ducha i polepsza nastrój.

  Kolczyki z bursztynem pasują do każdej kreacjiKolczyki z bursztynem, czy to wiszące, czy w formie sztyftów, będą stanowić ozdobę każdej kreacji. Będą doskonale komponowały się zarówno w codziennym stroju jak przy wyjściowej sukni. Są ponadto znakomitym pomysłem na prezent, na tyle elegancki i zarazem klasyczny, że przypadnie do gustu każdej kobiecie.

  Jedyny taki kamień

  Bursztyn jest kamieniem żywicznym absolutnie wyjątkowym, w zasadzie każdy pojedynczy odłamek to unikat, charakteryzujący się innym, naturalnym wzorem, niekiedy z uwięzionymi we wnętrzu pęcherzykami powietrza, roślinami czy owadami.

  O jego niezwykłości świadczy także ogromna rozmaitość barw. Bursztyn występuje bowiem w wielu kolorach: żółtym, złotym, brązowym, mlecznobiałym, zielonkawym, czerwonym, a nawet niebieskim i czarnym, choć bursztyn w dwóch ostatnich odcieniach to raczej rzadkość. Z tego właśnie względu nawet najskromniejsze kolczyki z bursztynem mogą stanowić najzupełniej wyjątkową i oryginalną ozdobę.

  Jesteś ciekaw czym charakteryzuje się prawdziwy bursztyn? Przeczytaj mój wpis o tym jak go rozpoznać!

  Categories: biżuteria

  Tagi: ,

  Comments are currently closed.